Reynad’s OP Dragon Priest

Priest Dragon Deck patří stále mezi oblíbenější a oblíbenější balíčky. Dneska se koukneme na variantu Reynada, který patří mezi nejznámější hráče HearthStone. Je levnější na poskládání, rychlejší a řekněme více experimentální.

Tato verze se skládá s 22 potvor a 8 kouzel. Na kompletní vytvoření vám bude stačit 3.880 dustu. Celkově tak patří mezi ty levnější varianty, protože obsahuje pouze jednu legendary kartu a to [Chillmaw]. Ten je zde zvláště proti Grim Patron Warrior balíčku, který však zanedlouho bude nehratelný, protože klíčová karta Warsong Commander se bude nerfovat.

Pro postavení budete muset také sáhnout do adventure módů Blackrock Mountain a Curse of Naxxramas. Odkud potřebujete celkem 9 karet.

Samotný balíček

2x [Cabal Shadow Priest]
2x [Azure Drake]
2x Power Word: Shield
2x [Shadow Madness]
2x [Shadow Word: Death]
2x Northshire Cleric
2x [Holy Nova]
2x [Dark Cultist]
2x [Shrinkmeister]
2x [Blackwing Technician]
1x [Dragonkin Sorcerer]
2x [Blackwing Corruptor]
2x [Twilight Whelp]
2x [Twilight Guardian]
1x [Chillmaw]
2x [Wyrmrest Agent]

Jak hrát Dragon Priest deck

Dragon Priest deck je v podstatě kontrol. Díky synergii draků získáte v úvodní části hry dostatek času na odolání i silného náporu i rychlých balíčků. [Twilight Whelp], [Wyrmrest Agent], [Blackwing Technician] a [Twilight Guardian] pokud mají bonus za draka jsou velice efektivními obránci a není problém donutit protivníka, aby za jejich likvidaci musel dát dvě karty. Což je přesně to co potřebujete. Vyměnit co nejméně svých karet za co nejvíce soupeřových. Tím získáte náskok a dostatek času. V podstatě proti agro deckům byste měli vyhrávat.

Velmi rychlý začátek však může vést i k rychlé ofenzivě. Než se protivník stačí vzpamatovat ve střední části hry už může být rozhodnuto. Což je také vaše šance proti skutečným control deckům. Ty jsou zvláště proti této verzi velmi silné. Neobsahuje totiž kouzla na likvidaci velkých potvor ([Lightbomb]) ani karty do pozdější fáze hry ([Ysera]). Pokud potkáte kontrol balíček, tak v případě že nerozhodne rychlost, tak pak chyba protivníka. Například kombinací [Shrinkmeister] a [Dark Cultist] můžete ukrást soupeřovu Yseru.

Share Button

About

One thought on “Reynad’s OP Dragon Priest

  1. Ahoj. Článek i rozbor decku zajímavý 🙂 ale pro příště bych radil karty seřadit vzestupně podle toho, kolik stojí many. Takhle abecedně mám dost problém se v tom orientovat 🙁

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *