Paladin Double Power deck

Tento balíček jsem s mírnými úpravami používal už delší dobu na odehrávání pravidelných daily questů. Po testování Oil Rogue, který dokáže zabít protivníka během jednoho kola mě napadlo jej vylepšit. Cíle je zabít nepozorného protivníka jedním mohutným útokem. Ačkoliv tento deck dokáže vyhrát i běžným paladinským způsobem, tak jeden útok za 20+ protivníci většinou nečekají.

Základní konstrukce je následující:

Double Power paladin dokáže zabít během jednoho kola.

Double Power paladin dokáže zabít během jednoho kola.

2x [Avenge]
2x [Argent Protector]
2x [Knife Juggler]
2x [Mad Scientist]
2x [Muster for Battle]
2x [Acolyte of Pain]
2x [Aldor Peacekeeper]
2x [Truesilver Champion]
2x [Blessing of Kings]
2x [Consecration]
1x Hammer of Wrath
2x [Piloted Shredder]
2x [Blessed Champion]
1x [Bolvar Fordragon]
1x [Dr. Boom]
2x [Guardian of Kings]
1x [Tirion Fordring]

Balíček je postavený na rychlém začátku, kdy se snažíte stabilizovat hru a ubrat protivníkovi nějaké životy. K tomu slouží menší bojovníci, [Muster for Battle], [Avenge] a [Knife Juggler]. Od čtvrtého kola pak [Piloted Shredder]. O nadvládu na bitevním polem se postará [Blessed Champion] a [Argent Protector]. Díky nim byste měli být o jednoho bojovníka napřed. Pokud protivník nestíhá, lze použít posilovací kouzla a dorazit jej.

Po pátém kole už hrozí protivníkovi smrt doražením. Bojovníci posíleni [Avenge] a [Blessing of Kings] si doslova říkají o [Blessed Champion]. Tohle je takový ideální případ.

V devátém kole už byste měli zvládnout dorazit protivníka jedním mocným úderem [Blessing of Kings] + [Blessed Champion]. Většinou k tomu poslouží nenápadný [Guardian of Kings], který se promění v mocného 18/6 bojovníka.

Při reálných hrách je to proti zkušenějším protivníkům často o držení 2x [Blessed Champion] a čistění stolu. Když vyčerpáte soupeře tak přichází na scénu silnější bojovník, kterému v jednom kole zečtyřnásobíte sílu a vyhráli jste.

Zajímavý je v tomto [Bolvar Fordragon], který může růst už od začátku hry. S ním na ruce se balíček dá hrát i jako kontrol. Pak jej vyložíte s útokem 15 a v dalším kole jej zdvojnásobíte a doslova zlikvidujete soupeře.

Celkově balíček není náročný na hraní v porovnání s většinou top decků (mimo Facehunter samozřejmě). Na druhou stranu musíte taktizovat a šetřit prostředky, takže se při jeho hraní naučíte taktizovat. Jeho nevýhodou jsou poměrně nákladné legendární karty. Samotný [Dr. Boom] je nutnost. Vzhledem k tomu, že se hra často protáhne dělá až 10 % vítězství, respektive že neprohrajete. Navíc je to bojovník s útokem 7 takže dvojitý [Blessed Champion] znamená 28 do útoku. [Tirion Fordring] zase přežije jedno kolo a je možné na něm založit kombo. Navíc díky zbrani, kterou z něj získáte můžete získat kontrolu nad hrou, anebo dorazíte soupeře. [Bolvar Fordragon] je použitelný uprostřed hry anebo na rozběhnutí komba.

Konkrétně tuto verzi jsem testoval na začátku sezóny.

Rank Protivník Stav Poznámka
19 War Výhra
19 Mage Výhra
19 Lock (Zoo) Prohra
19 Priest Výhra
19 Shaman Výhra
19 Priest Výhra
18 War Výhra
18 Priest Výhra
17 Hunter (Face) Prohra 5 kolo KO
17 Lock (Demon) Prohra

Celkové skóre u testování 7-3. Tedy 70 % win rate. Celkově mi přišlo, že balíček měl ve dvou případech problém s rychlým protivníkem (Warlock Zoo a Facehunter). Poslední prohra byla spíše o štěstí protivníka, kdy jsem v šestém kole stál proti dvěma 6/6 infernálům díky [Voidcaller]. Ty se mi podařilo zpacifikovat ale [Doomguard] už byl moc 🙂

Celkově výsledek není špatný, ale prohry proti rychlým deckům mě zrovna moc nepotěšily. Možná by to chtělo nějakou modifikaci. No uvidíme.

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *