Oil Rogue deck

Na Oil Rogue deck jsem narazil před pár dny, když jsem sledoval videa StrifeCro na YouTube. Ze začátku mi myšlenka balíčku přišla celkem odvážná a říkal jsem si jestli to opravdu může fungovat. Po pár výhrách, které předvedl StrifeCro mi to nedalo a rozhodl se balíček sestavit a vyzkoušet.

Oil Rogue deck

oil-rogue2x Backstab
2x [Preparation]
2x Deadly Poison
1x [Southsea Deckhand]
2x [Blade Flurry]
2x [Eviscerate]
2x Sap
2x [Fan of Knives]
2x [Earthen Ring Farseer]
2x [SI:7 Agent]
2x [Tinker’s Sharpsword Oil]
2x [Piloted Shredder]
2x [Violet Teacher]
2x [Azure Drake]
1x [Loatheb]
2x [Sprint]

Na rozdíl od verze, kterou používá StrifeCro tento balíček neobsahuje legendárního [Bloodmage Thalnos], protože ho ve své sbírce zatím nemám 🙂 Místo toho jsem použil dalšího [Violet Teacher].

Většina karet je levných. V podstatě nejdražší je [Azure Drake] a [Loatheb], kteří jsou za 5 many. [Sprint] se hraje většinou společně s [Preparation], takže vyjde na 4 many.

Celkově balíček není moc drahý na postavení. Jedinou epickou kartou je [Preparation], která se však hraje ve většině balíčků od rogue. Vzácné karty jako [Azure Drake], [Blade Flurry] a [SI:7 Agent] také využijete běžně. Výjimkou je [Southsea Deckhand]. Ten je takové specifikum tohoto balíčku. Nejsem si jistý jestli se bez něj dá obejít, párkrát jsem jej použil pro aktivaci combo schopností karet.

Balíček je novinkou, prozatím na něj neexistuje moc variant, tak uvidíme, co kdo zkusí přidat a jaký bude výsledek.

Jak se Oil Rogue hraje

Ačkoliv se Oil Rogue nezdá je poměrně variabilní a účinný. Dokáže zastavit rychlé balíčky a pokud jej soupeř nezná, tak jej ve většině případů podcení. To vede k mocnému finálnímu úderu. Největší dorážka co se mi povedla byla za 22 a to ještě nebylo ani desáté kolo.

Bohužel se mi nepoštěstilo zabojovat si s Facehunter, ale proti Warlock Zoo jsem prohrál. Ačkoliv to soupeři celkem hezky přišlo, bylo znát, že nepřišla [Blade Flurry] na kterou jsem čekal i když jsem prolízal přes dvě [Sprint].

Většinu her začínáte kontrolováním protivníkovi hry. Díky Backstab a hero power Daggers není problém přebrat ve čtvrtém kole iniciativu a vyložit [Piloted Shredder]. Se spell power od [Azure Drake] se pak mění hra a přecházíte do ofenzivy. Finální úder většinou zasazuje potvora posílená z combo [Tinker’s Sharpsword Oil]. Následuje [Blade Flurry] a dorážka přes [Eviscerate].

Jak jsem testoval

S tímto balíčkem jsem si odehrál celkem 10 testovacích her na ranku cca 19. Vynechal jsem practice mód, protože mi balíček nepřišel náročný.

  1. Rank 19 obecný paladin – výhra – spíše jsem si oťukával hru. Bylo vidět, že balíček se dokáže vypořádat prakticky se vším, co proti mě zahrál.
  2. Rank 18 obecný mage – výhra – protivníkovi to velmi hezky přišlo a vyložil 2x [Mana Wyrm], [Mirror Image] a přešel do rychlého útoku. Díky Deadly Poison a [Blade Flurry] byl však rychle zastaven. Následující hru už jsem kontroloval.
  3. Rank 18 obecný hunter – prohra – čekal jsem Facehuntera, místo toho „klasický“ hunter s [Fel Reaver] 🙂
  4. Rank 18 obecný paladin – výhra
  5. Rank 18 zoo warlock – prohra – protivník rychle vyložil 2x [Nerubian Egg] a začal s rychlým útokem. Podařilo se mi vše odrážet, ale nakonec mě přečíslil. Zbytečně jsem čekal na [Blade Flurry].
  6. Rank 18 obecný priest – výhra – na priest je tento balíček hodně rychlý. Chce to ale víc her.
  7. Rank 18 nekompletní control war – výhra – i přes velké množství armor byl poražen. Je zajímavé jak dobře si Oil Rogue vede v pozdějších fázích hry, kdy se projeví [Sprint].
  8. Rank 17 mech shaman – prohra – špatně jsem si spočítal manu na poslední úder, prohrál jsem vlastní blbostí
  9. Rank 18 force of nature druid – výhra – celkem v pohodě hra, měl jsem strach z velkých potvor, proto jsem si nechal Sap.
  10. Rank 17 demon warlock – výhra – na všechno co zahrál jsem měl odpověď, navíc jak používal hero power, tak pak stačil jeden rychlý výpad a další kolo dorážka přes [Eviscerate]

Mé skóre je 7 – 3. Sice na vysokém ranku, kde jen tak nepotkáte kompletní profi decky, ale do začátku dobré. Už jsem to tuto sezónu nechtěl přehánět. Oil Rogue jsem poslal i mému kamarádovi, který hraje na legendary ranku. Tak jestli bude mít čas, tak jej otestuje v nové sezóně.

Pokud se chcete kouknout jak Oil Rogue hraje profík tak tady je video. Těším se na vaše komentáře a hodnocení tohoto balíčku 🙂

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *