Curse of Naxxramas

Curse of Naxxramas je první adventure, které Blizzard přidal do hry HearthStone. Oficiálně byl spuštěný 22. června 2014.

Děj se odehrával v létající nekropoli Naxxramas, kde musíte v pěti křídlech postupně porazit všechny nepřátele. Jedná se v podstatě o ekvivalent raid z World of Warcraft. Pokud se vám podaří porazit všechny, získáte celkem 30 nových karet, včetně pěti legendárních. Vstup do každého křídla stojí 700 gold a musíte si je zakoupit postupně. Popřípadě lze použít realné peníze a koupit si jednorázovou vstupenku.

Abyste získali jednotlivé karty stačí každého bose porazit jedenkrát na normální obtížnost. V případě specifických karet pro každé povolání je nutné porazit určité bose před konstruovaným balíčkem v takzvaném Class Challenges.

Toto krásné pozadí na karty získáte pouze poražením všech nepřátel na heroic mode.

Toto krásné pozadí na karty získáte pouze poražením všech nepřátel na heroic mode.

V případě že máte zálusk na speciální pozadí na karty je třeba zdolat všechny bose na heroic a to už výzva rozhodně je. Na konci článku najdete odkaz na balíčky s kterými můžete jednotlivé heroic bose porazit. Podle jednoho průzkumu trvalo průměrnému hráči na americkém serveru porazit jednoho bose zhruba hodinu a půl. Nejčastěji k tomu použili Priest deck a nutnou dávku štěstí. Procentuálně nejlepší úspěšnost však měli Murloci, kteří bose zaskočili a dokázali s dobrou rukou rychle zvítězit i přes handicap v počtu životů. S nimi je možné porazit většinu bosů i dnes.

Pokud to ovšem myslíte vážně a nechcete se hodiny trápit je nutné balíčky patřičně upravit. Na rozdíl od hraní proti hráčům, počítač reaguje poměrně rychle, takže hry se tak netáhnou. Nebojte se zkoušet nové věci a upravit balíček podle aktuální potřeby. V době kdy vyšel Curse of Naxxramas ještě nebylo venku rozšíření Goblins vs Gnomes, takže s odstupem času by zřejmě velmi dobře fungoval například mlecí balíček Rogue, který také dokázal porazit spoustu bosu v adventure Blackrock Mountain.

Zajímavé karty

Curse of Naxxramas přinesl do hry spoustu zajímavých karet, které se začali hned hrát. Mezi nejznámější patří určitě [Undertaker], kterého brzo postihl nerf. V původní verzi dostával +1/+1 🙂

Další kartou, kterou potkáváte velice často je [Sludge Belcher], [Haunted Creeper], [Mad Scientist], [Zombie Chow], [Nerubian Egg], [Shade of Naxxramas] a [Loatheb].

Co se týká class karet, tak se dodnes používají [Webspinner], [Duplicate], [Avenge], [Dark Cultis] a [Voidcaller] a [Death’s Bite].

Popravdě pokud začínáte s Hearthstone zřejmě se adventure prostě nevyhnete. Jestli hodláte investovat reálné peníze tak je lepší koupit si Curse of Naxxramas než jednotlivé balíčky.

Bitevní stůl

Naxxramas přinesl i nový bitevní stůl. Jak už je zvyklostí HearthStone první týdny jste jej mohli vidět jen při adventure módu. Postupem času však už byl součástí každodenních šarvátek.

Naxxramas-bitevni-pole

A co na něm všechno můžete provádět?

  • Kokony v levém dolním rohu můžete mačkat. Po čase z nich vylezou pavoučci.
  • Pokud se v levém spodním rohu objeví červené oči lze na ně kliknout a zmizí. Ovšem za určitých okolností místo toho vyletí netopýři.
  • Pokud podržíte myš na krystalu v pravém dolním rohu začne rezonovat až úplně praskne.
  • Na nádrži se slizem je několik částí, které můžete otevřít a zavřít. Pokud všechny zavřete, tak sliz vyteče do odpadu, jinak se uvolní ve formě páry.
  • Na nádrži se nachází jeden šroub, který můžete odšroubovat a on odletí a spadne do nádoby se slizem.
  • Na houbičky v levém horním rohu lze klikat. Po čase vypustí jedovaté spóry, které mohou skrz počítač uniknout ven a omámit hráče.
  • Levý kel na lebce po podržení začne vypouštět sliz.
  • Pokud budete klikat na bazének se slizem objeví se žbluňknutí.
  • Jednou za čas se objeví v oku lebky zablesknutí. Po kliknutí na něj vypadne červený krystal. Existuje mýtus že po sesbírání všech červených krystalů na všech bitevních polí dostanete achievement. Mě osobně se to nepovedlo.
  • Na hlavu lebky lze klikat a ozve se dutý zvuk. Údajně po pár desítkách kliknutí lze lebku „proklepnout“. Já to zkoušel a nepovedlo se mi to. Pokud se vám to povede napište do komentářů 🙂

Články spojené s Naxxramas

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *