Mill Rogue

Mill Rogue anebo také mlýnek, je oblíbený deck. Když jsem na něj narazil poprvé vůbec jsem netušil co se vlastně děje. Oponent mi dával možnost lízat karty a mě to přišlo super. Chvilku jsem si říkal, že jsem narazil na nějaký fun balíček. Jenomže když jsem konečně vybudoval nějakou pořádnou ofenzivu najednou se mi silné karty začali vracet do ruky. Po vyložení všeho podstatného přišel po [Coldlight Oracle] najednou [Vanish] a všichni minioni se prostě rozpadli, protože jsem měl plnou ruku. Tehdy mi tak nějak došlo že tento balíček asi má nějakou myšlenku. Zvláště poté co jsem dolízal a začal dostávat damage za karty, které jsem v balíčku neměl. Ačkoliv jsme nakonec vyhrál nedalo mi to a hledat informace o tomto balíčku.

Zrovna jsem po ruce neměl legendárního Askara, který mi vždy řekne, co se zrovna hraje a má přehled o všech hearthstone balíčcích, takže jsem hledal na YouTube. Narazil jsem na video od Kripparrian, který zrovna rozebíral jak funguje [Gang Up].  V podstatě v jeho videu uvidíte základ fungování Mill Rogue. Jedná se o balíček, který dejme tomu 2/3 samotné hry jí kontroluje a v poslední 1/3 přebere iniciativu a doslova „semele“ protivníkův balíček. Díky karetní výhodě plynoucí z karty [Gang Up] a pár dalších zabije protivníka na to, že dolíže.

Na začátek jsem si postavil verzi, kterou hraje Kripparrian. Vyzkoušel jí proti počítači v Practice, abych pochopil co a jak funguje. To také doporučuji všem, protože počítač na rozdíl od lidí nepřemýšlí tak dlouhou. Takže si vyzkoušíte mechaniku balíčku. Následně jsem se tuším na ranku 14 pustil do daily questů proti hráčům. První hry mi moc nešli, protože jsem byl do hry moc hrr. Prostě za každou cenu jsem chtěl protivníka semlít, ale on tím získal výhodu a já ve výsledku prostě prohrál. Mill rogue je opravdu agresivní balíček, ale i tak je třeba zachovat chladnou hlavu, kontrolovat hru a teprve když máte vše potřebné, tak přejít do protiútoku.

S balíčkem jsem nakonec dal 6-4. Což mi nepřišlo špatné. V té době se ale hodně hrály mechové balíčky, takže jsem hledal další informace a narazil na verzi co chvíli hrál Trump. Ten navíc používal obranné karty jako [Sludge Belcher]. Trochu jsem balíček vylepšil do následující podoby.

mill-rogue-012x Backstab
1x [Preparation]
2x [Shadowstep]
2x Deadly Poison
1x [Blade Flurry]
2x [Eviscerate]
2x [Gang Up]
2x Sap
1x [Youthful Brewmaster]
2x [Fan of Knives]
2x [Coldlight Oracle]
2x [Dancing Swords]
2x [Deathlord]
1x [Sabotage]
2x [Antique Healbot]
2x [Sludge Belcher]
2x [Vanish]

Balíček je velice jednoduchý na postavení. Já jsem neměl 2x [Blade Flurry], takže jsem trochu improvizoval. Ve výsledku však nebyl tolik znát.

Vše je o zkušenostech a vyhodnocení aktuální hrací plochy. Takže i když máte zkušenosti s hrou a umíte předvídat co protivník zahraje, s tímto balíčkem můžete mít problém. Často je třeba rozhodnout se, co uděláte. Například [Gang Up] lze zahrát proti Face hunter jen na [Antique Healbot] a rázem jich máte v balíčku 10. To je 80 HP navíc! Takže celý balíček je jen o tom, že se bráníte a protivníkovi dojdou síly a vzdá to. S tímto jsem měl do začátku problém a trvalo mi to přizpůsobit se.

Přiznám se, že tento balíček není ideální hrát na rank 18 – 25. Zde najdete balíčky, na které to nefunguje a je lepší prostě vzít Face Hunter a za pár minut je zlikvidovat. Na druhou stranu proti standardně hraným balíčkům už funguje opravdu skvěle. Ty v sobě mají nějaké mechanizmy na lízaní karet, což je vlastně cesta do záhuby. Nováčky zase nalákáte na [Deathlord] o kterého si zbytečně rozbijí potvory. Tato varianta mi přinesla pod rankem 17 celkem 7-3 při testování. Ovšem na kolem ranku 20 to bylo 5-5 a přiznám se, že jsem nevěděl, kde byla chyba.

Co je třeba vědět, je že s tímto balíčkem lze porazit snad cokoliv, jen to trvá. Na každou hru počítejte 10 – 20 minut. Takže pokud nemáte čas volte Face Hunter.

Jak se to hraje

Mill Rogue je deck, který se hraje opatrně a spíše pasivně. Reagujete na situaci na stole. Zabíjíte potvory a snažíte se zpomalit hru, co to jen jde. Potvory buď zabíjíte kouzly anebo tím, že má protivník plnou ruku a vrátíte mu je. Nezapomínejte, že to co se vyloží v Hearthstone jako první, se jako první i vrací při [Vanish]. Takže Dr. Boom a jeho bomby znamenají při 9 kartách na ruce, že vratíte Dr. Boom a bomby vybuchnou.

Podle některých hráčů je důležité začínat s [Coldlight Oracle] a co nejrychleji jej naklonovat přes [Gang Up]. Nesmí se vám stát, že jej zahrajete 2x bez naklonování a protivník vám jej zabije. Popravdě díky ostatním lízacím kartám to lze vyhrát, ale už to nemusí být tak jednoduché.

Nezapomínejte, že [Gang Up] kopíruje i karty protivníka. Takže při nejhorším můžete hru vyhrát i pří okopírování soupeřova [Dr. Boom]. Ti tři většinou k výhře stačí 🙂

Obecně zdržujete hru a když soupeř nestíhá, tak začnete s lízáním karet a snažíte se, aby měl na ruce přes 10. To může vést za určitých okolností k prohře, protože mu zničíte to co potřebuje k výhře.

Závěr

Mill Rogue je jeden z mála deck, které stojí za to mít a naučit se. Je to balíček s myšlenkou, který funguje. Vyžaduje celkem dost zkušeností a znalostí, abyste jej dokázali efektivně využívat. Jakmile se to ale naučíte, tak dokážete porazit všechno.

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *