Heroic Kel’Thuzad deck

Heroic Kel’Thuzad padl jako předposlední boss v Naxxramas (nejhorší byl pro mě Grobbulus). I když je pravda, že při dnešním testování tohoto balíčku (jestli jej dokážu porazit znovu), se hodně ukázala náhoda. Popravdě by jsem si tipnul, že úspěšnost je tak 10 %, což je asi nejhorší ze všech balíčků co jsem proti heroic bossům v Naxxramas zatím postavil. Možná tak přidám ještě nějakou alternativu 🙂

Kel-Thuzad Boj Kel’Thuzadem má v podstatě dvě části. Začíná s 45 životy a 20 armor. Než mu sundáte 20 armor tak má jako heroic power – Frost blast – na začátku každého kola vám dá 3 damage a zmrazí vašeho hrdinu.

Jakmile přijde o 20 armor, okamžitě ukončí vaše kolo a začne své, kde si vykouzlí si dva miniony 5/5 s taunt a začne používat hero power – Chains – za 8 mana získej kontrolu nad náhodou soupeřovou jednotkou. Jakmile začne tuto schopnost používat, tak je hra dost o náhodě.

Osobně jsem proti němu zkoušel několik druhů balíčků, ale každý měl výhodu v jiné části hry. Nakonec překvapivě zahrál v podstatě základní Hunter balíček. Má v sobě všechno na likvidování potvor a navíc je dostatečně rychlí, aby jste získali čas ho co možná nejvíce pomlátit, než bude mít manu na Chains.

Balíček, který zhruba na čtvrtý pokus porazil Kel'thuzada na heroic.

Balíček, který zhruba na čtvrtý pokus porazil Kel’thuzada na heroic.

 • 2x Hunters Mark
 • 2x Timber Wolf
 • 2x Webspinner
 • 2x Explosive Trap
 • 2x Misdirection
 • 2x Ironbreak Owl
 • 2x Scavenging Hyena
 • 2x Starwing Buzzard
 • 2x Deadly Shot
 • 2x Kill Command
 • 2x Unleash the Hounds
 • 2x Ironfur Grizzly
 • 2x Multi-Shot
 • 2x Houndmaster

Jak vidíte v podstatě se jedná o základní balíček. Ovšem některé karty jsou zde velice klíčové a nasazené na konkrétní situace.

Hunters Mark – Za 0 mana sníží obranu cíle na 1. Tato karta je zde proti 5/5 nerubianům, které si vykouzlí jakmile mu sundáte armor. Dá se použít i proti 3/5 tankům anebo 4/4 abominaci, která po zabití detonuje.

Explosive Trap – Tato past je zde jako reakce na Shade of Naxxramas (2/2, stealth, na začátku vašeho kola získá +1/+1). Zároveň poslouží na doražení 4/4 abominace.

Misdirection – Tuto past zahrajte v třetím kole, kdy bude mít na stole dva miniony. Účelem je vyčistit stůl.

Ironbreak Owl – Její úkolem je dát silence na 4/4 distonující abominaci, aby nezničila vaši armádu.

Scavenging Hyena – Tento minion vám vyhraje hru. V druhé části hry, kdy máte pod kontrolou stůl je ideální, aby měla útok 16+. Zatímco jí chrání před Chains záplava ostatních minionů, zabíjí protivníka.

Deadly Shot – v podstatě jej potřebujete ze začátku na zabíjení silnějších potvor, ale primárně slouží na zabití 5/5 taunt nerubianů, co si summone boss a 4/6 knightů, kteří se nedají zaměřit.

Stategie

Tento balíček by si měl být schopný poradit prakticky se všemi nástrahami, co proti vám postaví. Je tu odpověď na všechno, ale chce to opravdu štěstí. Ustát první nápor a co možná nejrychleji zaútočit. Pokud má Kel’Thuzad dobrou ruku, tak vám všechno sestřelí a nic nerozjedete.

O životy se bát nemusíte ty získáte z 2/3 zombií. Většinou si naběhnou do Ironfur Grizzly, anebo je sundáte přes Misdirection.

Největším problémem budou 4/4 Abominace, které po smrti explodují. Pokud nemáte na ruce Ironbeak Owl a není šance, že si nějakou líznete, tak jedinou šancí je zachránit klíčové karty (Starving buzzard, Timberwolf) pomocí Houndmaster (přídá best +2/+2 a taunt).

Vylepšení balíčku

Balíček by samozřejmě snesl úpravy. Huntera prakticky nehraju, a proto k němu nemám ani důležité karty. Například v jedné verzi jsem viděl hrát 2x Savannah Highmane anebo Snake Trap. Za úvahu stojí i legendární karty jako Black Knight, Sylvanas Windrunner. Popřípadě Molten Giant dokáže být velmi užitečný při ničení 5/5 nerubianů.

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *