Grim Patron Warrior – Nejlevnější varianta

Grim Patron je momentálně nejsilnější a nejhranější balíček. Prakticky na jakémkoliv turnaji má každý hráč alespoň jeden. Co se týká náročnosti podle mého osobního názoru nepatří mezi nejjednodušší. Musíte se dobře bránit a ve správný okamžik rozjet to správné kombo, ovšem v porovnání třeba s Mill Rogue mi přijde jednodušší.

Nevýhodou je poměrně vysoká cena na postavení. Podařilo se mi však najít variantu od Sunglase, který s ní dal legendary rank 1 v dubnu 2015 a jejíž cena je jen 730 dust, což je doslova neuvěřitelné. Nemyslím si, že je dokonalá a některé karty v ní opravdu chybí, ale rozhodně funguje a na legendary rank vás může dostat. Sami se pak můžete rozhodnout jestli do ní přidáte dražší karty.

2x [Frothing Berserker]
2x [Whirlwind]
2x Warsong Commander
2x [Slam]
2x Execute
2x [Gnomish Inventor]
1x [Dread Corsair]
1x [Cruel Taskmaster]
1x [Inner Rage]
2x [Acolyte of Pain]
2x Fiery War Axe
2x [Armorsmith]
2x [Battle Rage]
2x [Death’s Bite]
2x [Unstable Ghoul]
2x [Grim Patron]
1x [Emperor Thaurissan]

Za tuto variantu celkem zaplatíte 760 dust a dále je nutné mít ze solo adventures [Death’s Bite], [Unstable Ghoul], [Grim Patron] a [Emperor Thaurissan]. Všechny karty co je třeba si vytvořit jsou užitečné i v dalších balíčkách, takže se nemusíte bát, že je už nepoužijete.

Jak se Grim Patron Warrior hraje

Tento balíček dokáže nadělit opravdu velké množství damage díky kombinaci Warsong Commander + [Grim Patron] anebo Warsong Commander + [Frothing Berserker]. Warsong Commander způsobí, že všechny potvory s útokem 3 a méně mají automaticky charge. Tedy útočí okamžitě jakmile přijdou do hry. V praxi to znamená, že [Grim Patron] může hned útočit a když dostane damage, tak nově vytvořený [Grim Patron] útočí také okamžitě. Pomocí různého zraňování, tak máte velký zástup [Grim Patron], kteří vyčistí soupeřův stůl a zároveň jich zůstane dostatek na doražení hráče. [Frothing Berserker] má z každého zranění +1 do damage. Takže pokud [Grim Patron] narazí do jiného protivníka, získá Berserker +2. Pokud máte celý bojový stůl zaplněný potvorami  a dáte [Whirlwind] či deathrattle [Death’s Bite] je to pro něj +8. Tyto komba si to chce odzkoušet a dobře se je naučit, ať nepropástnete šanci dorazit soupeře.

Balíček je navíc celkem univerzální. Proti agresivním balíčkům jako je Facehunter je k dispozici Fiery War Axe , Unstable Ghoul, Whirlwind a Dread Corsair. Proti kontrolu zase pomůže Slam a Emperor Thaurissan, který dokáže zlevnit karty, tak aby celé kombo proběhlo dříve anebo v jednom kole.

Opravdu se to chce naučit synergii mezi kartami. Například ve čtvrtém (s mincí třetím) kole můžete zahrát [Death’s Bite] a [Dread Corsair], což prakticky znamená, že zabijete protivníkovu potvoru a sami přejdete díky své do protiútoku (přeberete iniciativu).

Nespěchejte, Grim Partron se v podstatě hraje jako kontrol. Pokud narazíte na agresivního soupeře vyčerpejte ho a dorazte. I když je pravda, že zrovna tato verze patří k těm nejagresivnějším 🙂

Návod od autora

Sám autor nahrál svůj komentář k balíčku na YouTube, pokud umíte anglicky můžete si přímo od něj poslechnout jak na to 🙂

Další návody na Grim Patron

Doporučuji projít si i další videa profi hráčů jak hrají Grim Patron. Používají sice upravené verze, ale komba a synergie mezi kartami je stejná. Okoukáte spoustu užitečných věcí.

Kripparrian to vzal trochu filozoficky. Ve videu také ukázal jednotlivé kombinace a herní mechaniky, na které si je třeba dát pozor.

StrifeCro otestuje Grim Patron na hodně nízkém ranku 🙂

Trump poskládá balíček přímo před vámi a okomentuje všechny změny, které v něm udělá. Zároveň budete svědky testování.

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *