Facehunter deck – klasická verze

Facehunter deck mi doporučil kamarád, když jsem se mu postěžoval, že nemám na HearthStone tolik času jako dříve. Do pár kol budu vědět jestli jsem vyhrál anebo prohrál. Pak můžu začít znovu. No měl pravdu. Facehunter je velice efektivní balíček. Stihnete oproti ostatním balíčkům větší počet her, a tak ani nevadí když úspěšnost je o něco nižší než u ostatních. Jenomže ona ta úspěšnost je i tak celkem vysoká. Navíc na poskládání je velice jednoduchý.

A proč se tento balíček jmenuje Facehunter? Protože většina útoků jde přímo do protivníka. Často ignorujete situaci na bojišti a jen útočíte do hráče. Následující infografika ukazuje jak se vlastně takový Facehunter hraje.

facehunter-infografika

Facehunter je velice efektivní balíček a pokud se vyhnete chybám šlo s ním v minulé sezóně dosáhnout na Legendary rank. Pojďme se podívat co se skrývá v takovém klasickém balíčku.

Klasický Facehunter má nejdražší karty za 3 many.

Klasický Facehunter má nejdražší karty za 3 many.

1x [Hunter’s Mark]
2x [Abusive Sergeant]
2x [Leper Gnome]
2x [Glaivezooka]
2x [Explosive Trap]
2x [Quick Shot]
2x [Ironbeak Owl]
2x [Knife Juggler]
2x [Mad Scientist]
1x [Micro Machine]
2x [Eaglehorn Bow]
2x [Animal Companion]
2x [Kill Command]
2x [Unleash the Hounds]
2x [Arcane Golem]
2x Wolfrider

Tato varianta je takovou klasikou pro minulou sezónu. Čím budete na nižším ranku, tím potkáte více Handlock balíčků a zde vyměňte [Micro Machine] za [Hunter’s Mark].

Výhodou této varianty je, že se zde nachází jen 6 vzácných karet. Takže jej postavit není zas tak náročné. Popravdě vzhledem k efektivitě se opravdu vyplatí mít Facehunter deck postavený.

Další karty, které stojí za to zvážit. Pokud vám některé karty chybí můžete je zkusit nahradit [Loot Hoarder], [Clockwork Gnome], [Webspinner] a zajímavá je i verze s [Leeroy Jenkins]. V případě většího počtu potvor s deathrattle je možné nasadit i [Undertaker].

A jak se to hraje? Ve většině případů co možná nejagresivněji. Jdete do soupeře a postupně jej srážíte až na 10 životů. Následuje [Kill Command], [Quick Shot], [Arcane Golem] anebo Wolfrider + pravidelný Steady Shot za 2 životy. Na první pohled to vypadá, že není potřeba u toho ani moc přemýšlet. Ve skutečnosti musíte neustále porovnávat, co se vyplatí více. Jestli zabít soupeřovu potvoru kouzlem anebo potvorou. Například pokud máte na stole [Abusive Sergeant], na ruce [Quick Shot] a protivní potvoru s 2 životy. Pokud víte, že [Abusive Sergeant] v dalším kole na něco zemře (třeba mág jej sestřelí Firebolt), vyplatí se jej obětovat a použít [Quick Shot] za 3 do hráče. Ale pokud si myslíte že další kolo zaútočí do hráče znovu, dá celkem 4 zranění, tak je lepší [Quick Shot] zabít potvoru protivníka. Vše je nutné podřídit tomu, aby hráč dostal ve výsledku co možná nejvíce zranění. Samozřejmě je třeba zvážit i ostatní faktory.

Hlavně nezapomínejte používat vaší Hero power jak to jen jde 🙂

Na co si dát pozor

Tento balíček je extrémně náchylný na chyby, které mohou protáhnout hru.Ačkoliv protivníka časem můžete ustřílet, je lepší hru ukončit co nejdříve.

Kritické je páté kolo. U většiny balíčků hrozí [Antique Healbot], ten hru většinou o kolo protáhne a navíc sebou vezme jednu potvoru. U mága také může znamenat šanci zahrát Flamestrike.

Další karty, které vás potrápí jsou [Annoy-o-Tron], [Lighting Storm] anebo [Consecration]. V těchto případech se ukáže síla [Eaglehorn Bow] + [Mad Scientist] a [Explosive Trap]. Celkem takto můžete dát 9 damage. Tedy pokud se protivník zmůže na odpor 🙂

Chce to hlavně zkoušet a nabrat nějaké zkušenosti.

Share Button

About

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *